Branda Baskı

Muş Branda Baskı

Daha çok branda baskı açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Her türlü hava şartlarına uygun olup, hafif, dayanıklı vinil üzerine yapılan bir dijital baskıdır. Branda baskıya afiş baskı ya da vinil baskı da denilmektedir. Diğer adı ile vinil baskılar gerek kalite gerekse fiyatı açısından son derece cazip bir üründür. Reklam sektörünün vazgeçilmez bir ürünüdür. Gramajı 250 gr ile 550 gr arasındadır. Ekonomik açısından uygun olan branda baskı ürünlerinin kullanım alanı da çok fazla olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Muş reklam da uygulamayı uzman ekibiyle yapmaktadır.

Dijital baskı sektöründe branda baskılar gerek afiş olarak gerek tabela olarak gerekse yüzeye giydirme olarak kullanılmaktadır.

En Sık Kullanıldığı Alanlar

Emlakların afişlerinde, inşaat kaplamalarında, dershane ve kafe camlarında, eczanelerde, tırlarda reklam amaçlı çadırlarda, organizasyon firmalarının tanıtımlarında, sahne kurulumlarında, benzin istasyonlarında, kamp çadırlarında, ışıklı – ışıksız olarak ve birçok iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. Dediğimiz gibi o kadar çok alanda kullanılıyor ki reklamın etkisi her yerden artmaktadır.

Benzin istasyonlarında kullanılmış afişler, kuşgözü denilen alüminyum delik halkaların brandanın köşelerine açılması şeklinde ve bu alanlardan montajın ip ile yapılması biçimindedir. Bundan başka brandanın sağ ve sol kısımlarına sopa geçirilebilir. Bu sopalara kanallar asılıp bu sopalar yardımı ile brandanın montajı yapılabilmektedir. Mağazalarda ve restoranlarda da montaj şekli ve brandanın işlenmesi de bu şekildedir. Fakat kuş gözleri yani kapsüller branda baskı üzerinde atılmadan önce brandanın dört kenarı da sağlamlığı artsın, olumsuz hava koşullarından etkilenmesin diye dikilebilmektedir. Sonrasında kapsül çakılmaktadır. Astığımızda uçuşup durmasın.

İnşaat alanlarının tanıtımı için kullanılan brandaların montaj şekli biraz daha farklıdır. Çünkü inşaat alanlarında kullanılmak istenen malzemelerin çok büyük olması sıkıntı olacaktır. Bununla birlikte dış mekanlarda kullanılmaktadır. Bu sebeple brandanın çok sağlam olması gereklidir. Brandanın çok sağlam olması için kolon tabir edilen genişliği 2cm -5cm. aralığında değişen, kopması çok zor olan bir ürün brandanın dört tarafına dikilip bu şekilde sağlamlaştırılabilir.

Brandanın asılması için birer metre ara ile tüm kenarına kolondan halka dikeriz ve tüm bu yüzeylerden bağlamak sureti le montajı yapılır. Burada sağlam bir uygulama olmuş olsa da branda baskı güvenliği daha çok arttırılmak istenirse brandanın üstüne üçgen şeklinde veya yuvarlaklar şeklinde hava kanalları açılabilmektedir. daha güvenli olması için.