Cam Folyo Uygulamaları

Muş Cam Giydirme Firması

Ticaret ve iş merkezlerine baktığımız zaman görüldüğü üzere büyük alanlarda yer almakta olan mekanların hem iç hem de dış cephelerinde firmaların ve markaların tanıtımı ile alakalı reklamlar yapıldığını görmekteyiz. Özellikle de büyük firmalar bu konuda çok fazla dikkatliler. Çünkü aksi durumda ne kadar başarılı bir iş yapılmış olursa olsun, istenilen kurumsal kimlik çalışmalarının tam anlamıyla yapılması tam anlamıyla mümkün olmamaktadır. Bunu bilen firmalar da artık hangi sektör içinde olursa olsunlar fark etmeden kendilerinin içerisinde yer aldıkları yapıların dış kısımlarına cam giydirme yaptırarak var olan kurumsal kimliklerini her alanda ön plana çıkartıp tanıtım çalışmalarını etkili bir şekilde yapacaklardır. Devir artık reklam olmadan değil sağlam reklamdan kazanmaktadır.

Hali hazırda kullanılmakta olan cam giydirme ürünleriyle beraber yüksek katlı binalarda var olan klasik ve kötü görüntüler güzel bir şekilde ortadan kaldırılıyor ve bunun yerine çok daha estetik bir görünüş ortaya çıkartılabiliyor. Günümüzde gerek PVC gerekse folyo dijital baskılar kullanılarak yapılan bu işlemlerde kullanılacak olan yapışkan madde ise gerçekleştirilecek işlemlere göre farklılıkları gösterebilir. Kendi içinde ikiye ayrılan folyolar ise Removable ve Permanent olarak adlandırılır. Non-permanent yani Removable folyolar; yapıştırılacakları cam yüzeyden eğer istenirse daha sonrasında rahatlıkla sökülür ve bu işlemin yapılmasının hemen arkasından herhangi bir yapışkan iz kalmaz. Permanent folyolar diğer çeşide oranla çok daha kuvvetli yapışkanlara sahip oluyor. İz kalma riski az da olsa vardır.

Temel olarak bu tarz folyolar cam giydirme işlemi için kullanıldığı zaman yerinden sökülmeyeceği düşünülerek kalıcı çalışmalar yapılabilir. PVC materyalden üretilmekte olan dijital baskı folyoları hem düz hem de oluklu alanlara rahatlıkla uygulanabilir. Bunun yanı sıra kendi içinde de pek çok farklı kategoriye ayrılıyor. Cam giydirme çalışmaları sırasında tercih edilecek olan folyonun üst kısmındaki dijital baskı uygulamaları adına tercih edilecek malzemeler de yine yapışkan özellikli ve PVC oluyor. Bununla beraber laminasyon üretim çalışmaları sırasında güneş ile temas edecek dijital baskının etkili şekilde korunabilmesi adına UV koruyucu ürünler de kullanılır. Yapılacak olan bu işlem ile beraber güneş ışınlarının direkt olarak baskıya temas edip onun soldurulmasının güzel bir şekilde önüne geçiliyor.